אמנות קוריאנית עכשווית במוזיאון וילפריד

אמנות קוריאנית כובשת את מקומה בעשורים האחרונים בשדה האמנות הבינלאומית. בתערוכה חדשה בישראל מציגים אמנים עכשוויים מובילים מקוריאה אשר מבטאים בעבודתם את הקשר אל המסורת אך גם חיפוש אחר דרכי ביטוי חדשות.

 

זוהי אמנות שיש בה רגישות רבה לדקויות ונטייה אל יופיו של המונוכרום, צורות פשוטות המורכבות ממספר רב של חלקים.האמנים הקוריאניים מפגינים שליטה בחומרים ליצירת אשליה חזותית מושלמת. מאפיינת אותם עמלנות שקדנית ותשומת לב לפרטים החוברים יחד למיומנות מרשימה.

moderen-korean-art-m2

כתם הדיו הקליגרפי של JONGSIK CHOI מצויר למרבה הפלא בסבלנות אין קץ בעיפרון. SEUNGMO PARK יוצר משכבות דקות של רשת המונחת בקפידה דיוקנאות נוגים של נשים קוריאניות. נופים ירחיים בעבודותיו של CHUN KWANG-YOUNG נוצרים מלקט אינסופי של פיסות העטופות בנייר מודפס בקוריאנית. כמו נושאות איתן את סוד תרבותה העתיקה של קוריאה.

סליו המופשטים של JAEHYO LEE עשויים ממקבץ של מסמרי פלדה אשר הוא נועץ בגזעי עץ אותם הוא שורף לאחר מכן. נופי היער של KWON DAEHUN עשויים מפיסות בולטות של ניר ומשתנים בהדרגה כאשר היצירה מוארת מזוויות שונות. התרחשות בלתי צפויה מפיחה רוח חיים בתוך ארון הבגדים בתצלומיו של SANG TAEK OH. MYUNGSU HAM מצייר כד מואר מבפנים כמו בתוך חלום ומיצב הוידיאו הפנורמי של SIYON JIN – מקדש אונג'ו,מתחיל בנוף הרים שליו המצויר בעיפרון ומתפתח למופע של גיצי אור המתערבלים יחד ויוצרים את דמותו של בודהא.

התערוכה תוצג במוזיאון וילפריד ישראל שבקיבוץ הזורע
שעות פתיחה: ימי שני עד שישי בשעות 14:00 – 09:00, בשבתות וחגים בשעות 16:00 – 10:00
אתר אינטרנט של מוזיאון וילפריד ישראל: www.wilfrid.org.il
אוצרת: שיר מלר-ימגוצ'י
פתיחה: 2.2.2013 בשעה 12:00 בצהריים.

לפרטים נוספים ותמונות נא לפנות לרותי אופנהיים בטלפון: 04-9899566 או באימייל: rutopp@gmail.com