תערוכת צילומים בסיאול – ישראל בתמונות

אתמול, יום שני ה-22 לינואר 2013, נערך טקס הפתיחה לתערוכת צילומים מישראל במרכז תרבות קוריאה בעיר סיאול בנוכחותו של שגריר דרום קוריאה בישראל, מר טוביה ישראלי וכן שגריר קוריאה בישראל לשעבר, מר Young Sam Ma.

 

התערוכה מציגה עבודות צילום של שני אמנים ישראלים משתי תקופות שונות. האחד, הינו בנו רותנברג, צלם ואריכאולוג ישראלי, אשר תיעד במצלמתו את עשרת שנותיה הראשונות של מדינת ישראל בתמונות נדירות בשחור לבן ובאיכות גבוהה. כיום, אוסף מיתר, מחזיק בתמונותיו של בנו רותנברג והוא זה שאפשר את הצגתם בסיאול.

האמן השני הינו מר דובי טל, טייס ומנכ"ל בפועל של חברת אלבטרוס צילומי אוויר, מציג בצילומים מרהיבים את ים המלח מזוויות וצבעים שונים. אלבטרוס פועלת גם בקוריאה בשם Albatross Korea באמצעות חברת KOISRA והפיקה DVD בגירסה קוריאנית מלאה המציג את נופיה היפים של ישראל ממעוף הציפור. ה-DVD עצמו הוקרן גם הוא בתערוכה.

ישראל בתמונותבנו רותנברג

לטקס הפתיחה הגיעו כמאה מוזמנים, בינהם חברי הקהילה הישראלית בסיאול, נציגי השגרירות הישראלית, עיתונאים, וכמובן קהל מקומי המתעניין בישראל ובתרבותו. את הטקס ואת ההסבר על התמונות הנחה וביצע השגריר מר טוביה ישראלי.

דובי טל צילומי אוירהשגריר טוביה ישראלי

כמקובל באירועים ישראלים בסיאול, גם הפעם השגרירות הישראלית דאגה לארוחת ערב בצורת מזנון חופשי עם אוכל ישראלי כגון, פלאפל, בורקסים, חומוס, פיתות, סלטים, פשטידות גבינה, יינות ושתייה קלה, והכל כמובן כשר.

תערוכת הצילומים תהיה פתוחה לקהל ללא תשלום מיום 22.01.2013 ועד 07.02.2013. לפרטים נוספים באתר Korea Foundation.