רשמים אישיים ממשלחת הסטודנטים לדרום קוריאה

ברצוני לשתף אתכם בחוויותי ממשלחת משרד החוץ לדרום קוריאה שמטרתה היתה להיחשף לקוריאה הדרומית, לשמור ולפתח ולחזק את קשרי הידידות בין המדינות. נחתנו לקראת שעות הערב בקוריאה, שם קיבלו אותנו כל מארגני התוכנית והסבירו לנו מעט על מה מחכה לנו ב 10 ימים העמוסים אך המופלאים שאנו עומדים לעבור.

באזור המפורז בגבול קוריאה הדרומית לצפונית

ביקרנו בכפר מסורתי, שם התנסנו בספורט הטאקוונדו, התלבשנו בתלבושת המסורתיות, נפגשנו עם שר המגדר והשיוויון אשר היה המארח הרשמי שלנו ואחראי גם על זכויות האישה בקוריאה ומשם המשכנו לשגרירות ישראל בקוריאה לפגישה עם השגריר ששיתף אותנו בתוכניותיו שם, ביחסים הדיפלומטיים בין ישראל- קוריאה, בהשלכות של התבטאויות פוליטיות וצבאיות של שני הצדדים והתכוננים לקראת חגיגות ה 50 לציון מיסוד היחסים בין שתי המדינות.

בפסטיבל פרחי הקמומיל המסורתי

במהלך השהות שם יצא לנו לשהות לילה בכפר יפיפה ולהנות מאירוח מסורתי (שינה על הרצפה וארוחת בוקר מבושלת מסורתית) שם גם ביקרנו במרכז הוליסטי לבריאות הגוף והנפש שיפענח את בריאותנו, איזה ספורט עלינו לעשות ומה עלינו לאכול. כמו כן בסוף השבוע התארחנו אצל משפחות מקומיות, התמזל מזלי ואירחה אותי משפחה מקסימה שאבי המשפחה הינו כומר אוהב ישראל ואפילו מחזיק ספר תנ"ך בעברית. עם המשפחה ביקרנו במקדש בודהיסטי ובמוזיאון לאומנות מודרנית, למדנו המון על המנהגים הקוריאנים והם למדו על היהדות והחיים בישראל.

נהנו מתרבות טובה – כמו למשל צפיה במחזה מפורסם בתרבות הקוראנית המזכיר את רומיאו ויוליה של שייקספיר. היה מחזה מרהיב וצבעוני, הקוראינים ידועים בפרפקציוניזם ומכן רק ניתן להסיק כי כל מקום שביקרנו בו היה מוקפד ומאורגן מא'-ת'.

בתלבושת המסורתית

בנוסף לכך,אין להתעלם מהעובדה כי קוריאה הדרומית הינה מעצמה טכנולוגית שכוללת בין היתר את KIA ואפילו זכינו בביקור פרטי בפס היצור של חברת LG ,SAMSUNG ,HYUNDAI. כמו כן נפגשנו מספר פעמים עם סטודנטים מחוגים ומאוניברסיטאות שונות ודנו עימם על המפה הפוליטית בעיקר במזרח התיכון וביחסי קוריאה הדרומית לקוריאה הצפונית.חלקם אפילו ביקרו בישראל וחלקם מחכים לעשות כן!

במהלך ה 10 הימים חווינו כל כך הרבה, אוכל טעים, תרבות חמה ומעניינת, היסטוריה מרתקת נופים עוצרי נשימה ולמדנו שבסה"כ אנו דיי דומים.

לומדים טאקוונדו

אני רוצה להודות לעצמה ולמועצה לחילופי צעירים שאיפשרה לי לצאת למסע המדהים הזה ולקחת חלק בחוויה הזו, תודה רבה! 

חן גיטמול


כתבה נוספת במסגרת אותו ביקור בדרום קוריאה ניתן לקרוא כאן: משלחת צעירים מישראל מבקרת בדרום קוריאה