להתפלש בקוריאה – פסטיבל הבוץ בבוריאונג

החל משנת 1998, במהלך הקיץ החם, מיליוניי קוריאנים זרים ותיירים מכל העולם מתקבצים להם יחדיו בחוף דהצ'און בצידה המערבי של דרום קוריאה, על מנת להתכתש, להתמרח, לרקוד ולשחק בתוך הבוץ.

 

פסטיבל הבוץ קרוי על שם בוריאונג, וזאת משום שמקור הבוץ מגיע מהאזור של אותה עיר, על גבי משאיות, לקראת אותו פסטיבל. במסגרת הפסטיבל שלמעשה הפך להפנינג של מוזיקה, אוכל ועמדות מכירה של מוצרי קוסמטיקה, ציורי גוף וטיפולי גוף, הקהל המשתתף מגיע כדי להתפלש בתוך הבוץ בכל מיני מתקנים ומשחקים חברתיים כגון בריכות בוץ, מגלשות בוץ, היאבקות בבוץ ואף מתקן כליאה.Boryeong-festival-2012-m

 

מקורו של הפסטיבל הוא הוא בתכונות הקוסמטיות של הבוץ עצמו, אשר קוסמטיקאים וחברות קוסמטיות מקומיות מפליאים במינרלים המיוחדים שלו, בדומה לבוץ של ים המלח בישראל. דבר זה הוביל לקידומו של הפסטיבל במטרה לקדם את המכירות של מוצרי הקוסמטיקה המופקים מאותו בוץ.

 

אורכו של הפסטיבל הינו כשבועיים ימים, וההערכות הם שלפחות 2 מיליון מבקרים מגיעים לפסטיבל. הפסטיבל פופלארי בעיקר בקרב תיירים וזרים החיים בקוריאה, עם כי מידי שנה מספר המקומיים המשתתף ומתפלש בבוץ גדל בהתמדה.

 

השנה פסטיבל הבוץ החל היום, ה-14 ליולי ויימשך עד ליום ה-24 ליולי. הכניסה חופשית.
אתר הפסטיבל: http://www.mudfestival.or.kr/english/

 

מבחר תמונות מהפסטיבל בשנה שעברה:
{youtube}_Gs_iHKQImk{/youtube}

 

ויש גם זוית ישראלית השנה, Infected Mushroom, הרכב ישראלי ואחד מהרכבי המוזיקה האלקטרונית המובילים בעולם, יופיע ביום ראשון ה-22 ליולי, בקרבה לפסטיבל הבוץ, על חוף דהצ'און במסגרת פסטיבל מוזיקה בשם Green Groove Festival. אז אם אתם קופצים להתפלש בבוץ, תוכלו גם לשמוע מוזיקה טובה.