דרום קוריאה במסלול המהיר לאינטרנט במהירות של 1Gbps

דרום קוריאה עושה צעד נוסף לקראת השקת חיבור מהיר לאינטרנט במהירות של 1Gbps (ג'יגהביט לשניה) וזאת במסגרת פרוייקט ניסוי ראשוני אשר יחל בחיבור של חמש ערים גדולות במהלך שנת 2012 וזאת במחיר הנמוך מ-30 דולר לחודש. 

לפי פרסום בעיתון Mk, ועדת התקשורת הקוריאנית ה-KCC והסוכנות הלאומית למידע ה-NIA הכריזו ביום חמישי שעבר כי ממשלת קוריאה חתמה על הסכמיי פעילות עם חמשת המפעילים של הפרוייקט: קונסורציום KT Telecom, קונסורציום LG Uplus, קונסורציום CJ HelloVision, קונסורציום SK וקונסורציום T-Broad, כאשר שני האחרונים נוספו רק בתחילת השנה לפרוייקט והראשונים בשנה קודם.

הפרוייקט שמכונה גם Giga Internet אמור לספק מהירות הורדה של 1 ג'יגהביט לשניה, מהירות אשר גדולה פי 10 מהמהירות הנוכחית בקוריאה העומדת על 100 מגהביט לשניה. עלות הפרוייקט מוערכת בכ- 4.95 מיליון דולר אמריקאי, כאשר ממשלת קוריאה תסבסד את הפרוייקט בהיקף של 2.4 מיליון דולר. בתחילת הפרוייקט יחוברו לאינטרנט המהיר כ- 5,500 בתי אב וזאת באזורי הערים הגדולות כגון: סיאול, דאגו, בוסאן, סג'ונג וכן העיר יאוסו – Yeosu אשר תארח את תערוכת האקספו בשנת 2012.

אומנם מהירות הגלישה צפויה לגדול פי 10, אולם עלות השימוש החודשית לא אמורה להיות גבוהה מ-27 דולר לחודש. סכום זה נמוך באופן משמעותי מהמחירים בעולם ואף מהמחיר בקוריאה עבור מהירות של 100 מגהביט העומד על כ-38 דולר לחודש.

ועדת התקשורת הקוריאנית מתכננת לפתח שירותי תוכן חדשים אשר יעשו שימוש מיטבי במהירות הגלישה הגבוהה כגון העלאה ושיתוף של תמונות באיכות אולטרא HD. שירותים מעין אלו ייבחנו במסגרת הפרוייקט ובמידה ויצליחו ייכנסו לשימוש מלא עם הנגשת הפרוייקט לשאר תושבי המדינה.