מארחת רובוטית – קידום מכירות נוסח קוריאה

למי שיצא לבקר במרכזי הקניות של הגדולים בדרום קוריאה שם לב שבקדמת חלק מהחנויות עומדות להן מארחות אשר מברכות את העוברים ושבים בקידה וכן מזמינות אותם להיכנס לחנות. חברה קוריאנית בשם Showbo, לקחה את קבלת הפנים הזו צעד אחד קדימה ופיתחה רובוט (או יותר נכון לומר רובוטית) דמוי אדם אשר יודעת לקוד וכן מברכת בשפה אנושית.

שם הרובוטית היא כשם החברה המפתחת – Showbo. הרובוטית תקוד קידה לכל מי שמתקרב אליה במרחק הקטן מ-2 מטר וכן תסביר אודות החנות והמבצעים המוצעים בה. למעשה כל טקסט שהיא תוכנתה הרובוטית תדע להציג.

showbo shopshowbo shop

החברה המפתחת שהחלה את הפיתוח בשנת 2005 מסרה כי מטרת הרובוטית היא קידום מכירות. ניתן להתאים את הרובוטית בהתאם ללקוח שרוכש אותה וללמד אותה טקסטים ותנועות. כמו כן ניתן להלבישה בביגוד שונה.

{youtube}DnBtUrEyOQ0{/youtube}

נכון לעכשיו קיימות 2 גירסאות עיקריות לרובוטית, אחת עבור פעילות מחוץ לחנות והשניה לפעילות פנימית. המחירים שלהן מאוד אטרקטיביים ונעים בין 7.9 מיליון וון ל-8.9 מיליון וואן (בין 7.5 ל-8.5 אלף דולר). לשם ההשוואה הגירסה היפנית לרובוט שכזה עלותו כ-65 אלף דולר. לדברי מנכ"ל החברה, המחירים יחסית זולים הואיל והם יכולים לייצר ייצור המונה של כ-20 אלף רובוטים כל חודש. מאז חודש אפריל השנה מכרה החברה כ-89 רובוטיות למספר חנויות גדולות ומוכרות.