הקרנת הסרט בופור במרכז תרבות ישראל בסיאול

הסרט בופור הישראלי, אשר זכה בפרסי קולנוע רבים, מקומיים ובינלאומי, זוכה להקרנה נוספת והפעם במרכז תרבות ישראל שבסיאול. בופור הוא סרט קולנוע ישראלי בבימויו של יוסף סידר משנת 2007. "בופור" הוא הסרט הישראלי הראשון שהיה מועמד לפרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר מאז "מאחורי הסורגים" (1984).

הסרט זיכה את סידר בפרס "דוב הכסף" לבמאי הטוב ביותר בפסטיבל ברלין, זכה בארבעה פרסי אופיר והוביל את מספר הצופים לסרט ישראלי לשנת 2007 לאחר שצפו בו כ-300,000 צופים.

"בופור" הוא סרט מלחמה שמתמקד בחיילי צה"ל שאיישו את מוצב הבופור בחודשים האחרונים שלפני הנסיגה מרצועת הביטחון, התמודדותם עם חיי היום-יום במוצב, השגרה הקשה, היחסים ביניהם והנסיגה עצמה.

אין זו הפעם הראשונה שמרכז תרבות ישראל בסיאול מקרין סרטים ישראלים ולמעשה הדבר הפך לאחד מהפעילויות השגרתיות של המרכז, כך מידי חודש. במרכז התרבות אשר משמש גם לאירועים רשמיים של שגרירות ישראל בדרום קוריאה, ישנו אולם רחב ידיים ובו מוצגים ואלמנטים יהודיים וישראלים. אולם זה משמש גם כאולם הקרנה לסרטים תוך שימוש במסך קולנוע ומערכת הגברה מסודרת.

ההקרנה של הסרט בופור תהיה ביום שישי ה-21 לינואר בשעה 19:00. הקרנת הסרט היא בחינם ופתוחה לקוריאנים וישראלים כאחד. יש לבצע הרשמה מוקדמת באתר מרכז התרבות:
http://www.iscc.co.kr/events/film-screening-registration.html