בית קפה מופעל על ידי בעלי מוגבלויות

העיר סיאול ידועה במספרם הרב של בתי הקפה הפזורים בכל פינה, דבר שהפך לתופעה של ממש והיווצרותם של מגה בתי קפה. עיקר בתי הקפה משוייכים לרשת קפה כלשהי, מקומית או בינלאומית, כאשר לכל רשת או בית קפה ייחודיות המאפיינת אותו, בעיקר בסוגי המשקאות והמזון. לאחרונה, רשת קטנה וחדשה בשם Haenuri פתחה סניף בעיר סיאול והיחודיות שלה הוא לא מגוון משקאות הקפה אלא כוח האדם שלה – עובדים עם מגבלות שכליות.

הרשת החדשה מופעלת על ידי מרכז השיקום העירוני אשר מטרתו להכשיר בעלי מוגבלויות בכניסה לשוק העבודה הרגיל. השם Haenuri נבחר בשל משמעותו שהינה "השמש זורחת על כל העולם".

הסניף הראשון שגודלו לא יותר מגודלה של טנדר מסוג וואן, ממוקם באזור העסקים – גוואנמון, זאת בתקווה כי הציבור הנמצא באזור זה שבד"כ לא נחשף לאוכלוסייה מוגבלת, יוכל לסייע בשינוי דעות קדומות לגבי היכולות של בעלי מוגבלות שכלית.

בשל מוגבלויות העובדים, התפריט המוצע ללקוחות הינו בסיסי ביותר וכן על מנת לא להקשות על העובדים הם מתבקשים לתת שירות לכל לקוח בנפרד. ואולם, נראה איפה שאין הדבר משפיע על הפופלאריות של בית הקפה החדש והוא צובר לקוחות קבועים אשר מקפידים להגיע מידי יום.