ספר חדש: הפאזל הקוריאני

"הפאזל הקוריאני" הוא אוסף סיפורים ותמונות מרהיבות משלוש שנים מיוחדות בהן חייתי בקוריאה. באמצעות סגנון קליל, עם מעט הומור, אני מביאה אירועים ומצבים אליהם נקלעתי במטרה להרכיב את הפאזל הקוריאני. דרום קוריאה חושפת לאחרונה את פניה בפני הישראלים, אם באמצעות הטלנובלות הקוראניות, שצברו להן קהל מעריצים, ואם באמצעות אנשי העסקים הרבים המגיעים לפתחה ונשבים בקסמיה.

 

למרות היותה מדינה מודרנית, דרום קוריאה משמרת את תרבותה המיוחדת בת אלפי השנים, אשר כל כך שונה מעולמנו כאן בישראל. הספר מתאים לכל מי שבכוונתו לבקר בקוריאה, כאיש עסקים או כתייר. איש העסקים ימצא בספר נתונים על המדינה והצצה למנטליות ולתרבות הקוריאנית. זוהי עוד הזדמנות להכיר את "ארץ הבוקר הרגוע" – דרום קוריאה.

 

לפני מספר שנים יצאתי בעקבות האיש שאיתי אל דרום קוריאה הרחוקה.

 

ללא הכנה מספקת, ואולי כלל לא ניתן היה להיערך לכך, מצאתי עצמי שעות ארוכות ללא אדם מוכר להחליף איתו מלה. מתקשה לשאת את הבדידות החונקת, החלטתי לצאת לבדי אל העיר הגדולה חמושה במצלמה, שהפכה מהר מאוד לשותפתי הקבועה, לידידתי הטובה, לזו שלוותה אותי לכל מקום.

 

סיירתי בעיר לבדי, הייתי פנויה לקלוט את הקולות, את המראות, את הריחות, את הצבעים. צלמתי ללא הכרה, ראיתי את קוריאה דרך עדשת המצלמה. הכל היה חדש, שונה כל-כך ובלתי מוכר. בכל פעם אגרתי חוויות חדשות. כששבתי אל דירתי לא היה שם איש לחלוק איתו. המחשב שניצב שם תמיד בפינה היה זה שהחל לקלוט לתוכו את ים החוויות ואת ים התמונות.

Korean-Puzzel

 

מעולם לא חלמתי להיות סופרת. זהו רק אוסף של מצבים, אירועים ותמונות שהיו חלק מחיי. זהו רק אוסף של תיאורים וסיפורים על מדינה שאת יופייה טרם חשף התייר הישראלי.

 

אשמח לשתף אתכם בחוויותיי, לקבל משוב ולענות על שאלותיכם.

 

את הספר ניתן לרכוש באתר של AMAZON בקישור הבא: http://www.amazon.com/The-Korean-Puzzle-Hebrew-Edition/dp/1500154369